دبیرستان دخترانه ریحانه النبی(س) دوره اول گالری تصویر

(جوانه ها)ویژه برنامه ی اغاز سال تحصیلی ۱۳۹۷

تقارن هفته دفاع مقدس و ماه محرم با روز اول مهر و بازگشایی مدارس ما را برآن داشت تا برنامه ای ویژه به مدت یک ساعت و نیم در اولین صبحگاه رسمی آموزشگاه برگزار کنیم .
در ابتدای برنامه صحبت های معاونت پرورشی در مورد جایگاه خانواده شهید و ارزش شهدا فضا را برای حضور یک مادر سرافراز و داغ دیده ، مادر دو قهرمان پرپر شده ی دفاع مقدس ، مادر شهیدان اشرف زاده آماده کرد .
حضور گرما بخش مادر شهید بر سر سفره قرآنی و قرائت استاد قرآن سرکار خانم همتی فضای روح بخش دیگری به محفل ما بخشید .
ختم کل قرآن کریم بصورت دست جمعی توسط کلیه دانش اموزان در سکوت باشکوه ۵ دقیقه ای و هدیه ی ثواب این ختم به روح شهیدان اشرف زاده ، برگ سبزو مرحمی کوچک بود تقدیم به دل داغ دیده ی این مادر فرزانه …
سخنان شیرین و خودمانی مادر شهیدان اشراف زاده ، سکوتی معنادار را در میان ریحانه های دبیرستان ایجاد کرده بود .
پس از ان قرائت زیارت عاشورا و مراسم سینه زنی توسط مداح اهل بیت سرکار خانم موسوی به حرمت ماه خون و محرم این سکوت را به زیبایی در هم شکست .
درادامه و به عنوان بخش پایانی دکلمه ای زیبا توسط دانش آموز پایه ی هفتم خانم زنیلی اجرا و مراسم بازگشایی مدرسه با به صدادر آمدن زنگ مدرسه ، دعوت و معرفی کادردبیرستان آغاز گردید . وبه این ترتیب شعور حسینی به زیبایی به شور مهر متصل گردید .
در آخر با حضور جناب آقای صدری معاونت محترم موسسه خاتم الانبیاء از یادگاران جنگ و سپاهیان اسلام با تحفه ای ناقابل و هدیه ای کوچک از این مادر بزرگوار تقدیر و دلجویی به عمل امد.
حسن ختام این مراسم باشکوه ، آویختن چفیه ی شهدا به گردن تمامی کادر دبیرستان به نشانه پاسداشت خون شهدا ، قرار گرفت ..